środa, 10 sierpnia

Aplikacja do sterowania oświetleniem – wygodnie i oszczędnie

Oświetlenie domowe ma za zadanie zastąpić i uzupełnić światło naturalne. Zainstalowane lampy sprawiają, że w pełni komfortowo korzystamy ze wszystkich przestrzeni, o każdej porze dnia i nocy. Czy aplikacja do sterowania oświetleniem to niezbędny dodatek? Czy faktycznie przynosi komfort korzystania z poszczególnych pomieszczeń?

Aplikacja do sterowania oświetleniem – nie tylko wygoda

Coraz chętniej stawiamy na produkty, akcesoria i rozwiązania, dzięki którym łatwiej i wygodniej możemy korzystać z poszczególnych instalacji czy urządzeń. Ta kwestia nie ominęła oświetlenia. Wybieramy lampy do każdego pomieszczenia, wszystkich domowych przestrzeni. Planujemy rozmieszczenie gniazdek i włączników. W taki sposób, aby nie było problemów z dotarciem do nich, dosięgnięciem, ale i po to, by jak najefektywniej wykorzystać możliwości oświetlenia.

Często jednak do wygody brakuje nam chociażby możliwości wyłączania i włączania wybranych lamp, ale bez wstawania z kanapy. Tę możliwość oferuje nam aplikacja do sterowania oświetleniem. Oczywiście, niezbędne stają się właściwe włączniki oraz urządzenie mobilne, by móc zainstalować dedykowaną aplikację, a następnie połączyć ją z oświetleniem. Nie jest to jednak ani skomplikowane, ani drogie, a tym bardziej nie zajmuje zbędnie czasu.

Wygoda takiego rozwiązania jest oczywista, lecz chodzi nie tylko o ten aspekt. Decydując się na tego rodzaju sposób zarządzania oświetleniem w całym domu, jesteśmy w stanie oszczędzać. Aplikacje pozwalają przeważnie na zmniejszenie lub zwiększenie natężenia światła, także zmianę jego barwy. W pierwszym przypadku niewielka zmiana nie jest odczuwalna dla oczu. Nie oznacza również mniejszego komfortu korzystania z domowych przestrzeni, wręcz przeciwnie. Rzadko potrzebujemy 100% natężenia, a obniżenie tego parametru w małym stopniu wpływa na mniejszy pobór prądu. Efekt końcowy? Oszczędności, które widoczne są na rachunkach za energię elektryczną, choć w dłuższym okresie.

Atmosfera i klimat wnętrza oraz wyjątkowa aranżacja

Aplikacja do sterowania oświetleniem może posłużyć do zmiany barwy światła, jeśli postawiono na kolorowe światło LED-owe. W tym przypadku chodzi głównie o walory dekoracyjne, możliwość budowania scen świetlnych. Ponadto jest to okazja do dopasowania natężenia światła do aktualnej sytuacji. Domownik może przyciemnić pomieszczenie, jeśli szykuje się do romantycznej kolacji lub stawia na filmowy wieczór w gronie bliskich. Tajemnicza aura i przytłumione, subtelne światło budują wyjątkową atmosferę.

Kolorowym światłem można podkreślać dekoracyjne elementy wyposażenia lub nadawać ciekawszego charakteru, np. wystrojowi, zwyczajnemu i dotąd zbyt banalnemu. Na ostateczny wyraz aranżacji wpływ ma właśnie światło, które powinno jej dopełniać. To samo światło nie tylko dekoruje, ale i ukrywa mankamenty architektoniczne lub te punkty w wystroju, z których domownicy nie są zadowoleni i chcieliby je zamaskować.

Aplikacja do sterowania oświetleniem to zatem świetny sposób na oszczędzanie, wygodne korzystanie z przestrzeni domowych i nadawanie walorów dekoracyjnych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge