środa, 10 sierpnia

Folia do pakowania paczek – szykujemy się do przeprowadzki!

Folia do pakowania paczek, zarówno stretch, jak i bąbelkowa to najlepsze sposoby na zabezpieczenie nawet delikatnych i kruchych artykułów. Folie te są niedrogie, a ich właściwości sprawiają, że znajdujemy dla nich zastosowanie podczas przeprowadzek, ale i na czas przeprowadzanych remontów.

Czym się wyróżniają folie stretch i bąbelkowa? Czas przygotować się do przeprowadzki!

Folia do pakowania paczek – zabezpieczenie od zewnątrz

Do zabezpieczania pakunków od zewnątrz najlepiej nadaje się elastyczna folia stretch. Jest bardzo rozciągliwa, co wpływa na jej dużą wydajność. W połączeniu z przystępną ceną, staje się materiałem pożądanym nie tylko w branży transportowej. Tego typu folia do pakowania paczek powinna znaleźć się na wyposażaniu każdego, kto regularnie zmaga się z zabezpieczaniem przesyłek.

W trakcie przeprowadzki tę samą folię można wykorzystać do ochrony rozmaitych bagaży, także walizek. Szczególnie tych, które są wykonane z podatnych na zarysowania materiałów. Skórzane torby, walizki z tworzyw sztucznych, które są ciekawie dekorowane lub po prostu bajecznie kolorowe. Często to nasze ulubione torby podróżne, dlatego chcemy uniknąć jakiegokolwiek zarysowania. Pozwala na to elastyczna folia stretchowa. Wystarczy kilkukrotnie owinąć nią wybrany element, aby był dobrze zabezpieczony.

Artykuł, karton czy bagaż od zewnątrz owinięty elastyczną folią, jest ponadto chroniony przed działaniem czynników zewnętrznych, w tym warunków atmosferycznych. Do wnętrza nie dostaną się żadne zabrudzenia, kurz, a tym bardziej wilgoć. Dzięki temu zawartość paczek i bagaży pozostaje nienaruszona. To ważne, bo wiele z artykułów poddanych działaniu wody, wilgotnieje, a to wpływa na ich utratę najważniejszych właściwości, a nawet nieodwracalne uszkodzenia.

Bąbelkowa folia – nie tylko dla zestresowanych

Choć bąbelkowa folia daje nam szansę na zniwelowanie stresu, poprzez zgniatanie kolejnych pęcherzyków powietrza, jej główne zastosowanie jest zdecydowanie odmienne. Struktura folii pokrytej pęcherzykami wypełnionymi powietrzem, to budowa sprzyjająca właściwości amortyzacji. Jeśli w trakcie przeprowadzki jakiś karton przypadkowo zostanie upuszczony, tak zabezpieczona zawartość, z dużym prawdopodobieństwem, nie ulegnie jakiemukolwiek uszkodzeniu.

Folią pęcherzykową można zabezpieczać małe i duże przedmioty. Ciężkie i lekkie. Kruche i delikatne. Wystarczy wybrać tę o odpowiednich rozmiarach, i gotowe! Ten sam surowiec nada się do wypełniania pustych przestrzeni w pakunkach. Będzie sprzyjał ograniczeniu ryzyka przemieszczania się zawartości, co ułatwi transport i uczyni go bezpieczniejszym.

Rynek opakowaniowy podsuwa nam wiele artykułów i akcesoriów, które nadają się do pakowania i zabezpieczania. Warto skorzystać z takiej oferty, szczególnie podczas szykowania się do przeprowadzki. Spośród zaś dostępnych produktów, na pierwszym miejscu dobrze jest postawić na rozwiązanie, jakie stanowi folia do pakowania paczek.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge