środa, 10 sierpnia

Ogrzewanie w domu – sprawdzone urządzenia grzewcze

Ogrzewanie w domu to podstawa w sezonie zimowym, ale i w pozostałych miesiącach domownikom niezbędny jest komfort cieplny. Na rynku pojawiło się sporo urządzeń, które są w stanie zapewnić temperaturę na pożądanym poziomie i ciekawe funkcjonalności.

Ogrzewanie w domu – postaw na promienniki podczerwieni

Nie jest to nowa propozycja, ale jednak najwolniej się do niej przekonujemy. Chodzi o promienniki podczerwieni, które nadają się przede wszystkim do ogrzania małych pomieszczeń, o powierzchni do 30 metrów kwadratowych. Mogą stanowić dodatkowy system grzewczy, bo za ich pomocą nie uda się uzyskać ciepłej wody, ale zalet mają naprawdę całkiem sporo.

Przede wszystkim są energooszczędne. Ich sposób działania polega na poborze mocy z sieci elektrycznej, następnie za pomocą promieniowania podczerwonego pochłonięcie fal przez wszystkie elementy wyposażenia, które znajdują się w danym pomieszczeniu. Promieniowanie zostaje przekształcone w ciepło i w ten sposób oddane do wnętrza. Ogromny atut to brak różnic w poziomie ciepła, który jest odczuwany przy podłodze i przy suficie. Tego nie są w stanie zaoferować żadne inne systemy grzewcze.

Ogrzewanie w domu z wykorzystaniem promienników oznacza mniejsze problemy dla alergików i astmatyków. Tutaj bowiem nie dochodzi do cyrkulacji powietrza. Na grzejnikach i meblach nie zbiera się duża ilość kurzu i nie jest on unoszony. Łatwiej się oddycha, bez wdychania szkodliwych cząsteczek.

I wreszcie promienniki mogą być montowane nie tylko na ścianach, ale i na suficie. Najbardziej wymagający użytkownicy postawią na urządzenia ukryte za lustrem lub grafiką. Dla aranżacji to bardzo ciekawe rozwiązanie.

Energooszczędne urządzenia hybrydowe

Hybrydy zyskują coraz większe uznanie pośród domowników. To grzejniki, które są funkcjonalne, intuicyjne i proste w obsłudze, a do tego przynoszą oszczędności w sezonie grzewczym. Korzystają z prądu, ale jest on niezbędny tylko do rozruchu.

W hybrydach występują dwa moduły grzewcze. Jeden z nich pozwala na uzyskanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Nagrzewanie odbywa się bardzo szybko. Drugi element grzejny ma za zadanie równomiernie rozprowadzać ciepło po całym pokoju, ale już bez korzystania z sieci elektrycznej. To połączenie zalet ogrzewania konwekcyjnego oraz promienników podczerwieni.

Hybrydy posiadają szereg dodatkowych funkcji. Poza standardowym programatorem można liczyć np. na czujnik otwartych okien. Oznacza to, że grzejnik przestaje dogrzewać pomieszczenie, gdy zostaje otwarte okno. Na podobnej zasadzie działa czujnik, który wykrywa, że pokój jest pusty. Obniża panującą w nim temperaturę, aby nie marnować energii grzewczej.

Możliwości planowania, w jaki sposób i kiedy ma być ogrzewane dane pomieszczenie, to ogromne zalety nowoczesnych urządzeń. Warto w nie inwestować, bo znacząco podnoszą komfort korzystania z domowych przestrzeni. Ogrzewanie w domu może być ekologiczne, ekonomiczne i bezpieczne. Wystarczy wybrać jedno z nowoczesnych rozwiązań.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge