środa, 10 sierpnia

Ogrzewanie w łazience – dogodne rozwiązania

Odpowiednie ogrzewanie w łazience i zapewnienie wyższej temperatury niż w pozostałych pomieszczeniach, pozwalają na zachowanie pełnego komfortu termicznego. Można swobodnie brać kąpiel i przebierać dziecko, nie martwiąc się o ewentualne przeziębienie.

Jakie urządzenia i dodatkowe systemy grzewcze warto zainstalować w łazience, aby było tu nie tylko ciepło?

Ogrzewanie w łazience – grzejniki drabinkowe

Jednym z popularniejszych rozwiązań są grzejniki drabinkowe. Ich konstrukcja sprawia, że nadają się nie tylko do ogrzewania łazienki, ale i jako podręczna suszarka na ręczniki lub drobne elementy garderoby. Są przy tym estetyczne, dostępne w różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu łatwo je dopasować do dowolnej łazienki – niezależnie od jej metrażu oraz wystroju.

Nowoczesne ogrzewanie w łazience pod postacią powszechnych „drabinek”, to przeważnie korzystanie z urządzeń elektrycznych. Choć do ich działania niezbędny jest pobór prądu, można liczyć na oszczędności na rachunkach za prąd. W jaki sposób? Przede wszystkim we współczesnych produktach dostępne są programatory, które pozwalają na precyzyjne zaplanowanie, w jakich dniach i godzinach, jaka temperatura ma być ustawiona w łazience.

Domownicy mogą również liczyć na dodatkowe funkcjonalności, np. czujniki wykrywające, że w pomieszczeniu aktualnie nikt się nie znajduje. Dzięki temu w łazience zostaje nieco obniżona temperatura pod nieobecność użytkownika, a gdy wchodzi on do tego pomieszczenia, grzejnik szybko się nagrzewa do ustalonego poziomu.

Promienniki podczerwieni – system wart rozważenia

Użytkownicy w łazience mogą również postawić na promienniki podczerwieni. Te nowoczesne urządzenia elektryczne szybko się nagrzewają, pobierają niewiele prądu, a do rozprowadzania ciepła po osiągnięciu pożądanego poziomu, po całej łazience, nie potrzebują ponownie mocy grzewczej. Ten cel zostaje osiągnięty dzięki wykorzystaniu zjawiska promieniowania podczerwonego.

Promienniki zyskują uznanie wśród odbiorców, bo oferują ciepło uzyskiwane w sposób najbardziej naturalny i również zdrowy dla domowników. Można ponadto liczyć na wyeliminowanie różnic w odczuwanej temperaturze, co dzieje się w przypadku klasycznych systemów grzewczych. Dzięki temu zostaje zapewniony najwyższy komfort termiczny.

Ogrzewanie w łazience z promiennikami oznacza ciekawą estetykę. Urządzenia te bowiem łatwo ukryć w szafce z lustrem lub nawet za ulubioną grafiką – co sprawdza się np. w luksusowych i przestronnych pokojach kąpielowych. Wprawdzie promiennik nie nadaje się do ogrzewania wody, ale jako dodatkowy system grzewczy będzie świetnym rozwiązaniem.

O czym należy pamiętać?

Niezależnie od wybranego systemu grzewczego, należy wziąć pod uwagę metraż łazienki oraz fakt, czy np. grzejnik drabinkowy nie będzie służył również do suszenia. Od tego bowiem zależy moc urządzenia grzewczego.

Ogrzewanie w łazience ma za zadanie zapewniać pełen komfort termiczny oraz wygodę korzystania z tego pomieszczenia. Powyższe wskazówki pozwolą na znalezienie dopasowanego rozwiązania.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge