środa, 10 sierpnia

Oszczędnie i efektownie – oświetlenie LED-owe

Gdy comiesięczne rachunki stają się udręką dla domowego budżetu, szukamy sposobu na oszczędności. Jednym z nich jest wymiana tradycyjnych żarówek na LED-owe. Oświetlenie domowych wnętrz za ich pomocą ma jednak znacznie więcej korzyści, choć oszczędności to zaleta, która staje się bardzo ważna. Na co można liczyć korzystając z technologii LED?

Oszczędnie dla budżetu, ale i korzystnie dla środowiska

LED-y pobierają znacznie mniej prądu niż klasyczne odpowiedniki. Nie dzieje się to jednak kosztem jakości i efektywności oświetlenia. Choć jedna żarówka kosztuje kilkadziesiąt złotych, a nawet więcej, jest to inwestycja w długie lata użytkowania. LED-y mogą się bowiem pochwalić najdłuższą żywotnością i największą trwałością.

Znacznie mniejszy pobór prądu oznacza, że można liczyć na oszczędności, które są pożądane w każdym domu. Mówimy także o żarówkach, które, ze względu na tę trwałość, są mniej szkodliwe dla środowiska. Wpływa na to również ich budowa, ponieważ we wnętrzu nie ma rtęci, która jest groźna zarówno dla człowieka, jak i środowiska.

Żarówki, które nie tylko świecą

Podstawową funkcją żarówek jest… świecenie. Mają zagwarantować dostęp światła sztucznego wtedy, kiedy nie można liczyć na oświetlenie naturalne. Na tym jednak ich możliwości się nie kończą. W przypadku LED-ów dostępnych w sklepie https://lampy.it/, możliwa jest zmiana koloru światła, a także indywidualny dobór temperatury barwowej. Żarówki wraz z lampą stają się zatem wyjątkową i funkcjonalną dekoracją.

Gdy wybrane lampy zostaną zintegrowane z włącznikami dotykowymi, uda się efektywnie zarządzać światłem, dopasowując chociażby parametr natężenia do aktualnych potrzeb. Wnętrza staną się bardziej komfortowe. Światło będzie przyjaźniejsze dla oczu, wpłynie na budowanie atmosfery pomieszczenia, ponadto zmniejszając natężenie, przyczynimy się do ograniczenia poboru prądu. Ponownie zyskamy na oszczędnościach.

Najnowocześniejsze żarówki posiadają wbudowany moduł WiFi. Decydując się na taki produkt można liczyć na znacznie więcej! Wśród dostępnych funkcji pojawia się oczywiście bezprzewodowe sterowanie, programowanie zastosowania w zależności od pory dnia, zarządzanie wmontowanymi czujnikami, a nawet możliwość dołączenia muzyki. Synchronizacja z muzyką lub aromatyzerem to już skok co najmniej o klasę wyżej. Dodatek nie niezbędny, jednak pozwalający na stworzenie wyjątkowego klimatu w wybranym wnętrzu.

Bezpieczeństwo

LED-y nagrzewają się w minimalnym stopniu. Ta cecha wpływa na bezpieczeństwo ich użytkowania. Przypadkowe dotknięcie żarówki nie kończy się bolesnym oparzeniem, dlatego diody LED mogą zagościć nawet w lampach montowanych w pokojach dziecięcych.

Jeśli zależy nam na efektownym i oszczędnym oświetleniu, liczymy na trwałość na lata użytkowania, a ponadto w niedalekiej przyszłości chcemy efektywnie zarządzać oświetleniem, postawmy na technologię LED. Pozwoli nam ona stworzyć bezpieczne, praktyczne i estetyczne wnętrza, niezależnie od ich metrażu czy wybranej stylistyki.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge