środa, 10 sierpnia

Sposób na urządzenie niedużego tarasu

Letnia pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Dlatego wraz z nastaniem wiosny coraz więcej osób po pracy wypoczywa nie w domu, ale na tarasie. Wygodna przestrzeń zaaranżowana w taki sposób, by stwarzała komfortowe warunki do relaksu, na dwa miesiące staje się centrum życia całej rodziny. Problematyczne przy urządzaniu miejsca do wypoczynku mogą być małe tarasy. Na rynku dostępnych jest jednak wiele rozwiązań, które pomagają wybrnąć z tego kłopotu. Wystarczy poszukać odpowiedniego wyposażenia, które wpisze się w taką przestrzeń.

Niewielki taras, choć stanowi wyzwanie aranżacyjne, nie musi odbiegać funkcjonalnością od przestrzeni o dużym metrażu. Może spełniać dokładnie te same zadania i gwarantować komfort na podobnym poziomie. Wystarczy zaplanować przestrzeń w przemyślany sposób i sięgnąć po gotowe, dostępne na stronie https://bazkar.pl rozwiązania, które ułatwia jej urządzenie.

Modułowe meble

Sprytnym sposobem na zaaranżowanie niedużego tarasu jest wykorzystanie mebli modułowych. Dzięki temu inwestor nie musi wybierać pomiędzy większym zestawem mebli wypoczynkowych a niedużym kompletem, w którego skład wchodzą dwa fotele i kawowy stolik. O ile taki nieduży komplet doskonale sprawdzi się na co dzień, o tyle może nie być wystarczający, gdy w progu pojawią się goście. Z drugiej strony wprowadzanie na taras o ograniczonej powierzchni dużych mebli wypoczynkowych na stałe nie ma sensu, bo te spowodują duże utrudnienie w przemieszczaniu się i niepotrzebnie zagracą przestrzeń.

Meble modułowe są zbudowane z części (modułów), które mogą być ze sobą łączone na wiele sposobów. Dzięki temu gospodarz – w zależności od potrzeb – może z nich złożyć zestaw duży, zdolny pomieścić wiele osób albo niewielki, który wystarczy, by zaspokoić potrzeby domowników. Szybka transformacja przestrzeni tarasu z wykorzystaniem mebli modułowych sprawdza się doskonale wtedy, gdy do dyspozycji inwestora pozostaje nieduża przestrzeń.

Wielofunkcyjność

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest możliwość pełnienia przez ogrodowe meble kilku różnych funkcji. Obecnie dostępnych jest wiele zróżnicowanych modeli, które łączą w sobie 2, 3, a niekiedy nawet 4 różne sposoby użytkowania. Przykład? Lodówka ogrodowa, która może być też schowkiem, podnóżkiem albo wygodnym siedziskiem. Takie przykłady można zresztą mnożyć. Inwestor może zdecydować się na ogrodową skrzynię, która posłuży też jako siedzisko albo kawowy stolik, który w kilku prostych krokach można przekształcić w pełnowymiarowy, wysoki stół. Wielofunkcyjność jest doskonałym przykładem praktycznych rozwiązań stosowanych na niewielkiej przestrzeni.

Przechowywanie

Jeśli taras i otaczający go ogród jest nieduży, to sporym problemem może okazać się wygospodarowanie miejsca do przechowywania. I w tym przypadku z pomocą przychodzą nam wielofunkcyjne meble. Wiele modeli ma bowiem sprytnie ukryte schowki. Ogrodowa skrzynia z siedziskiem to tylko jeden z takich przykładów. Do dyspozycji mamy też stoliki ze schowkiem ukrytym pod blatem, pufy, które również mogą służyć do przechowywania i wiele innych mebli. Warto zwrócić przy tym uwagę na ich efektowny wygląd i stylistykę, która doskonale wpisuje się w nowocześnie zagospodarowaną przestrzeń.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge