środa, 10 sierpnia

Taras i balkon zimą – organizacja przestrzeni

Zimowa pora nie zniechęca do aktywności fizycznej. Jeśli jednak brakuje czasu na dłuższy urlop, warto do odpoczynku wykorzystać własny balkon lub taras. Nie trzeba wielkich inwestycji, aby zorganizować tę przestrzeń w sposób praktyczny, a do tego zyskać na miejscu sprzyjającemu relaksowi – również w zimowej odsłonie.

Jakie elementy wyposażenia warto wybrać na balkon bądź taras, by przestrzeń tę uczynić funkcjonalną i estetyczną?

Meble, które przetrwają zimową aurę

Niska temperatura, wilgoć i opady atmosferyczne to warunki niesprzyjające meblom, które mają trafić na balkon lub taras. Szukając produktów trwałych i nadających się do użytkowania nawet w tej trudnej, zimowej porze warto postawić na technorattan. Materiał sztuczny, lecz dodatkowo wzmocniony, a wyglądem do złudzenia przypominający naturalną plecionkę rattanową. Tego typu meble można znaleźć w sklepie Bazkar.

Technorattanowe meble są odporne na działanie czynników zewnętrznych, dlatego można je stosować praktycznie przez cały rok, bez ryzyka utraty ich właściwości czy ciekawej estetyki. Zimową porą mimo wszystko mniej czasu spędzamy na relaksie na balkonie lub tarasie, ale na te wybrane chwile odpoczynku w mroźnej aurze, technorattanowa plecionka sprawdzi się wprost idealnie.

Gdy zaś przez dłuższy czas meble nie będą użytkowane, wystarczy zafundować im specjalny pokrowiec ochronny. Najlepiej zakupić go wraz z wybranym kompletem mebli, dla pewności, że będzie idealnie przylegał i gwarantował szczelność. Alternatywą są pokrowce uniwersalne lub nieprzemakalne plandeki.

Szafy i skrzynie narzędziowe

Szafy i skrzynie narzędziowe goszczą głównie w ogrodach. Znajdujemy dla nich miejsce w przybudówkach lub specjalnych konstrukcjach, tworzonych celem przechowywania narzędzi, sprzętów i akcesoriów użytkowanych w ogrodzie. Te same produkty możemy jednak wykorzystać zarówno na tarasie, jak i balkonie.

Dostępne są modele o różnych wymiarach, dzięki czemu nawet na małej przestrzeni uda się zmieścić ten element wyposażenia. Do czego się on przyda? Do przechowywania narzędzi użytkowanych do pielęgnacji balkonowych roślin, nawozów, środków do sprzątania, dekoracji, a także dziecięcych zabawek. W zależności od pojemności można tam umieścić praktycznie wszystko to, co użytkujemy w przestrzeni zewnętrznej.

Zarówno szafy, jak i skrzynie narzędziowe tworzone są z trwałych materiałów. Ich wnętrza zaś producenci dostosowują w taki sposób, aby można było w nich coś zawiesić, ułożyć na półce. Jednym słowem – dla każdego artykułu znaleźć odpowiednie miejsce do przechowywania. Nie możemy także narzekać na estetykę takich elementów wyposażenia. Jest ona uniwersalna, stonowana, więc łatwo wpisać ją w styl balkonu bądź tarasu.

Dekoracje na każdą kieszeń

Skoro liczymy na relaks w zimowej aurze, nie obejdzie się bez dekoracji. Ozdób, które zimą nie ucierpią, a być może posłużą także w innych porach roku. Nie musimy wybierać wyszukanych, drogich rzeczy. Wystarczy nastrojowe oświetlenie, zainstalowane w odpowiednim miejscu i przystosowane do użytkowania na zewnątrz.

Uzupełnieniem mogą być figurki ceramiczne nawiązujące do zimy i okresu około świątecznego. Kolorowe doniczki, gdy zacznie się robić cieplej, miękkie i wzorzyste poduszki na meble – także dla większej wygody ich użytkowania.

Każdy ma szansę stworzyć przestrzeń, która będzie zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna, i to w zimowej porze! Pamiętajmy o dobrej organizacji balkonu lub tarasu oraz o wyborze produktów, które nadają się do użytkowania w mroźnej porze roku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge