środa, 10 sierpnia

Włączniki dotykowe – komfort użytkowania i elegancja

W domu stawiamy na rozwiązania łączące funkcjonalność z estetyką. Do produktów spełniających te wymagania, należą dotykowe włączniki. Wnoszą znacznie większy komfort użytkowania niż klasyczne odpowiedniki, a do tego ich estetykę można wpisać w dowolną aranżację wnętrza. Czym jeszcze charakteryzują się włączniki dotykowe, zdalnie sterowane?

Maksymalna wygoda użytkowania

Tradycyjne włączniki wymagają bezpośredniego podejścia, aby móc włączyć lub wyłączyć daną lampę. Nie są również w stanie posłużyć do obsługi innych urządzeń bazujących na instalacji elektrycznej. Za ich pomocą decydujemy jedynie o tym, gdzie i która lampa ma zaoferować rozświetlone pomieszczenie.

Dzięki włącznikom dotykowym, które oferuje sklep https://gajwer.pl/, można zarządzać oświetleniem w znacznie szerszym stopniu. Przede wszystkim są to akcesoria elektroniczne, które pozwalają zarówno na obsługę poprzez bezpośrednie dotknięcie szklanego panela, jak i mając do dyspozycji pilot zdalnego sterowania. To połączenie podwyższa komfort korzystania z oświetlenia zainstalowanego w domu.

Zarządzanie światłem oznacza, że możliwe jest nie tylko włączanie/wyłączanie poszczególnych lamp, ale i zmiana natężenia światła, a nawet jego barwy. Do tego wszystkiego potrzebny jest jedynie pilot trzymany w ręce domownika. O szczegółowym sposobie oświetlenia decyduje się zatem siedząc wygodnie na kanapie, w fotelu bądź przy stole.

Funkcjonalność włączników dotykowych sprawdza się nie tylko do możliwości sterowania oświetleniem, ale i innymi urządzeniami, które do działania wymagają instalacji elektrycznej. To oznacza komfort korzystania np. z klimatyzacji lub zewnętrznych rolet. I to wciąż dysponując jednym pilotem i jednym panelem dotykowym.

Bezpieczeństwo poruszania się po domu

Problem z włącznikami odczuwają w dużej mierze użytkownicy przestronnych mieszkań i sporych domów. Podczas poruszania się po długim korytarzu lub między piętrami, mając do dyspozycji tradycyjne włączniki, część pokonywanej drogi pozostaje nieoświetlona lub oświetlona zbyt słabo. Na parterze bowiem trzeba włączyć jedną lampę, która oświetla do pewnego poziomu, a następnie niezbędne jest skorzystanie z kolejnej lampy i jeszcze jednego włącznika.

Poruszanie się takim sposobem – również po długich korytarzach – oznacza niskie bezpieczeństwo. Źle oświetlona przestrzeń podwyższa ryzyko potknięcia, upadku i uszczerbku na zdrowiu – w szczególności w przypadku małych dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych ruchowo. Nie jest także wygodne, gdy trzeba wędrować od jednego włącznika do drugiego, a nocą zwykłych opraw na ścianie nie widać.

Dotykowe panele szklane posiadają podświetlenie w punktach, w których trzeba je dotknąć, by uruchomić oświetlenie. W zaciemnionych miejscach i w porze nocnej znacznie łatwiej odnaleźć podświetlony na kolorowo włącznik. Mając zaś do dyspozycji pilot służący do zdalnego sterowania, nie trzeba wracać się do włącznika umieszczonego na innym poziomie domu lub zlokalizowanego na drugim końcu długiego korytarza, by wyłączyć zbędnie świecącą lampę.

Oszczędność i estetyka

Rzadko kiedy potrzebujemy maksymalnego natężenia światła, by komfortowo korzystać z domowych przestrzeni. Tyczy się to zarówno stref relaksu, jak i pomieszczeń lub miejsc wydzielonych z myślą o pracy. Niewielkie zmniejszenie natężenia, na które pozwala włącznik dotykowy, w dłuższej perspektywie przynosi oszczędności względem dotychczasowych rachunków za prąd.

A na koniec estetyka, czyli elegancja i uniwersalny wygląd szklanych paneli, które można dopasować do dowolnej aranżacji wnętrza. Czy trzeba jeszcze jakiś argumentów, aby przekonać domowników do wymiany starych włączników?

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge